Soutěž: II. třída mužů

TJ Sokol Dlouhá Loučka

Již v roce 1945 – 46 se začala hrát organizovaná kopaná. Začátky byly velmi těžké. Nebyly kopačky, dresy, šatny. Hrálo se v botech, v obarvených košilích, šatny ( šopy ) byly dřevěné.

V 50. Roce v obci cvičí 124 cvičenců. Cvičenci ale nemají kde cvičit, řeší se sokolovna. Oddíl kopané se v roce 1952 umisťuje na 3. místě slabší třída okresního přeboru ( III. třída ). 1953 se dokončuje budova na hřišti ( šatny ). 1954 se projednává hraní hokeje, ale nejsou podmínky. 1958 mužstvo kopané sehrává kvalifikační zápas o setrvání ve 3.třídě. Registrujeme vítězství v náročném turnaji. Následující léta nastává krize v kopané až do r. 1966, kdy se po krátké pauze obnovují tradice loučské kopané. Složení dorostu 1963: PUNČOCHÁŘ Milan a Jan, HAVEL Miroslav, DOSEDĚL Frant., KŘIVÁNEK Vít, VYSTRČIL st., PSOTA Jiří, SEDLÁK Josef, STRAKA Josef, BAMBUŠEK Jan . 1968 se upravuje hrací plocha, nové branky. 1969 budují nové šatny ( zděné ), muži na 3.místě. 1970 se oplocuje hřiště z obou stran, vyhrává se pohárový turnaj. 1971 muži 6.místo, dorost také na 6.místě. V 80.letech obměna mužstva: PLCH Oldřich ml., DUPAL Oldřich, AMBROZ Josef, RŮŽIČKA Frant., ANDRLÍK Karel, PUNČOCHÁŘ Milan, HORÁK Boh., HORÁK Ladislav, PUNČOCHÁŘ Jan, KOLÁŘ Jar. + Frant., VAŘEKA Vladimír, KŘIVÁNEK Vít. 1972 muži 4.místo, dorost 1.místo. 1974 se rozpouští dorost – málo hráčů, muži 6.místo, 2x vítězství v pohárových turnajích. Objevují se nový hráči ( mladší ) PLCH Petr, STRAKA Petr, KADLEČÍK Josef, NOVÁK Milan, HORÁK Milan, KOLÁŘ František, TOMAN Jar., ŽENATÝ Zdeněk, LIPOLD Zdeněk. 1975 začali hrát žáci, muži nemají dobrý podzim. Opět 2x vítězství v pohárech ( Křenov a doma ). Nové tváře HORÁK Olin, vyrovnaná dvojice brankářů NOVÁK Milan, ŠNAJDR Fr. 1977 rekonstrukce hřiště – hrajeme v Boršově.

FK TJ Štěpánov

Historie oddílu kopané se datuje k roku 1932, kdy byl založen Sportovní klub. Hrálo se na hřišti za „ Za Drahošovým“. Ze začátku mělo malé rozměry, na délku 65m. Později se prodloužilo o další parcely. V té době nebyla pro kopanou příznivá nálada a i ve škole byl fotbal žákům zakazován. Družstvo hrávalo ve vypůjčených dresech od II. jezdeckého pluku a až v roce 1934 byly pořízeny vlastní dresy v barvě červená a bílá. V době nezaměstnanosti byla kopaná jedinou zábavou a mnohdy se hrávalo i bez bot. Oddíl vlastnil jen jeden míč pro utkání a jeden pro tréninky. Sportovní klub Štěpánov začal hrát mistrovsky až v roce 1934 a to od nejnižší třídy Hanácké župy fotbalové. Osobou, kolem které se veškeré dění točilo, byl Vilém Železný, který vedl jak muže, tak i dorostence.

Hanácká župa se hrávala až do okupace naší vlasti fašisty. Za tu dobu se naši muži dostali až do 1.B třídy, kde se utkávali s týmy z blízkého okolí jako Bohuňovice, Loštice, Moravičany, Litovel, Hranice, Olympia a Moravavan Prostějov, Holice, Černovír a další. K utkáním se jezdívalo na kolech, do vzdálenějších míst vlakem a později autobusem pana Svobody. S prvním mužstvem jezdila k utkáním i rezerva, která obstarávala předzápasy. Finanční prostředky se získávaly z příspěvků a ze zábav. Také v této době měli velký význam mecenáši, mezi které patřil i J. Frank, předseda výboru SK.

Po skončení II. světové války ještě nějako dobu trvalo, než se kopaná rozjela na plné obrátky. V roce 1949 bylo SK včleněno do TJ Sokol a hráči odešli hrát za jiné oddíly. Hřiště sloužilo jako nábytkářský závod. K obnovení činnosti došlo až v roce 1956. Zprvu to byla jen přátelská kopaná a až v roce 1957 bylo družstvo zařazeno do 4. třídy. Počáteční nadšení bylo zchlazeno jednostranným zrušením smlouvy UP závodů na pronájem pozemku „Za Drahošovým“. Vedení TJ Sokol nemeškalo, zakoupilo pozemek a v roce 1964 započalo s výstavbou současného hřiště „Za Sokolovnou“.

V počátcích vzniku kopané se nedá říct, že u družstev působili trenéři. Hráči si většinou sestavu tvořili sami. Oddíl kopané byl v minulosti postižen nejednou ztrátou, přičemž k největším patřila tragická úmrtí Jaroslava Kurze a Ladislava Kabelíka. V počátcích byl skutečnou osobností Vilém Železný, který působil i v Hanácké župě, později byl takovou osobností František Pospíšil.

26. Sokol Babice – FC Drahlov 6 : 2 (2 : 0)

V posledním mistrovském zápase jsme soupeři nedaly žádnou šanci. Zejména proto, že soupeř nastoupil jen v 10 lidech a jejich kvalita nebyla až tak navýši. Po rozkoukání jsme byly jasně lepší a útok za útokem se valil na soupeřovu bránu. Velká nepřesnost, slabý pohyb a neuvěřitelné špatné zpracování míče nás ovšem dost brzdilo. Navíc někteří domácí hráči si mysleli, že se soupeř porazí sám. Ovšem z přibývajícím časem jsme se nakonec prosadili. Navíc máme Duška a ten již ví, jak s míčem nejlépe naložit. Oba góly byly o chytrosti a přelobování brankáře, který ani nevěděl jak branky dostal.

Druhá půle byla lepší než první. Hosté přeci jen zpřesnili svou hru a podnikali nebezpečnými nákopy zteče na domácí svatyni. Ovšem vstup se podařil domácím famózně a když zvýšili na rozdíl tří branek bylo takřka hotovo. Ovšem hostům se zničeho nic po dlouhém autu a následné hlavičce podařilo skórovat a snížit. A aby toho nebylo málo, vzápětí po rohu dokonce snížili na rozdíl jediného gólu. Ovšem drama se nekonalo. Vzápětí totiž domácí předvedli velmi povedenou akci a vzali si náskok zpět. Další branky do hostující sítě následovali vzápětí. Několik šancí ještě neskončilo úspěchem ani z jedné strany. Buď zasáhl dobře brankář a nebo střelu zastavilo břevno. Utkání tak skončilo vítězstvím domácího celku.

Miroslav Jelšík

– Zápis o utkání –
2016712A1A2602

– Fotky z utkání –

25. Sokol Příkazy – Sokol Babice 2:1 (0:1)

V předposledním zápase této sezóny jsme opět prohráli nejtěsnějším rozdílem. Přesto že jsme měli utkání dobře rozehrané, kdy jsme vedli od 11 minuty brankou Duška R. 1 : 0 v závěru jsme inkasovaly dvě branky a prohra byla na světě.

– Zápis o utkání –
2016712A1A2507